Gastronomia

Ciasta i torty na każdą okazję

Praktyczne wykorzystanie pasji do pieczenia

Bardzo wiele osób – nie tylko kobiet – wykazuje upodobanie do gotowania i pieczenia. Dzięki umiejętności eksperymentowania czy też po prostu przyrządzania pysznych potraw według przepisu można odczuwać przyjemność z robienia czegoś pożytecznego, jak również zarabiać. Szczególnie lubianą usługą jest wykonywanie na zamówienie ciast i tortów. Okazji nie brakuje, bo są to na przykład I Komunia Święta, śluby, wesela, urodziny i imieniny, inne imprezy okolicznościowe. Możliwość wykorzystania różnych spożywczych dodatków do zdobienia gotowych ciast gwarantuje świetne – a przy tym jadalne i smaczne – efekty. Niekiedy ozdoby te są tak piękne, że aż szkoda je zjadać, innym razem cały tort na zamówienie klienta formuje się w określony kształt. Można więc powiedzieć, że w tym biznesie warto mieć trochę zdolności artystycznych oraz własną wizję estetyczną.

Jak zacząć?

Początki mogą być trudne z uwagi na konieczność zdobycia klientów. Często wystarczy jednak w formie promocji wykonać dla znajomego posiadającego wielką ilość własnych znajomych tort za darmo lub za niewielką opłatą, bądź też dogadać się z niedaleko położoną cukiernią i zanieść tam kilka ciast swojej roboty. Koniecznie trzeba fotografować każde „dzieło”, bo dzięki zdjęciom można będzie zbudować portfolio na stronie i zacząć promować ją w internecie, na przykład dzięki tzw. fanpage’om na Facebooku. Uczestnictwo w dyskusjach na forach internetowych bądź publikacja swoich przepisów na służących do tego witrynach również mogą stworzyć dobry marketing dla powstającej działalności.

Przykład firmy zajmującej się przygotowywaniem tortów na specjalne okazje

Torty okazjonalne Warszawa – Catering Party, www.party.com.pl

2 Komentarze do “Ciasta i torty na każdą okazję

  1. Jest mnóstwo kursów gwarantujących nabycie umiejętności dekorowania ciast i tortów. Widać więc, że jest w tej chwili popyt na takie usługi.

  2. To dość dobry biznes dla mam, które nie mogą podjąć pracy na etacie. Są w domu, a jednocześnie zarabiają i rozwijają swoje umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *