Potęga tkwi w naturalnej żywności
Sklepy spożywcze zalewają klientów modyfikowaną żywnością i produktami, w których jest więcej chemii niż naturalnych składników. Osoby, którym zależy na wysokiej jakości przyjmowanego pokarmu, chętnie płacą więcej za jedzenie pozbawione tego typu dodatków, czyli takie, które ma pewne pochodzenie (można to zweryfikować). Warto wykorzystać tę wiedzę, by zacząć zarabiać na plonach ze swojej działki. Metoda lepiej zadziała na terenach wiejskich oraz w małych miejscowościach, gdzie jest więcej gruntów pozwalających na prowadzenie upraw i w dodatku są one oddalone od dróg. Istnieje sporo opcji umożliwiających uzyskiwanie dochodu z ogrodnictwa czy sadownictwa. Trzeba wybrać takie, które nie wymagają zbędnych nakładów pracy, bo będzie to najbardziej opłacalne.
W jaki sposób można wykorzystać plony, by zarobić?
Dochód z plonów można uzyskać już w najprostszy sposób, mianowicie oferować na sprzedaż świeże warzywa czy owoce. Niekiedy będą potrzebne do tego odpowiednie atesty, innym razem dobrym wyjściem okaże się współpraca z lokalnym warzywniakiem. Oferta świeżych, smacznych rzeczy z działki przyciągnie ludzi szukających czegoś na zdrowy obiad, surówkę czy takich, którzy chcą zrobić przetwory. I tu się pojawia druga opcja – można sprzedawać także przetworzoną świeżą żywność. Mowa tu o różnego rodzaju gotowych daniach na zimno lub gorąco (przeważnie trzeba do tego otworzyć specjalny punkt), przetworach typu konfitury, dżemy, soki, jak również o plonach w postaci utrwalonej i tym samym bardziej wartościowych jeśli chodzi o potrzebę dłuższego przechowywania – suszone zioła, owoce, orzechy, pestki słonecznika i wiele innych smacznych produktów.
Ataki DDoS (Distributed Denial of Service) zmieniają się. Dzisiaj cyberprzestępcy coraz częściej odchodzą od typowych ataków wolumetrycznych na rzecz tych wymierzonych w komunikację, infrastrukturę lub tzw. „low and slow”. W najnowszym odcinku o ewolucji ataków DDoS, zauważanych trendach, a także metodach skutecznej ochrony zasobów Michał Porada rozmawia z przedstawicielami firmy Radware, Mariuszem Baczyńskim, Dyrektorem Cloud Security Services i Łukaszem Kajdanem, Regional Sales Managerem. Zachęcamy do słuchania!
https://im24podcast.pl/2022/10/06/ddos-w-natarciu/
IM24 Podcast to miejsce, w którym zdobędziesz wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Posłuchasz o tym jak bezpiecznie poruszać się w świecie internetu i jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji oraz przykrych niespodzianek.
https://im24podcast.pl/
Działalność gospodarczą rozpoczynamy od bezpłatnej rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, którą prowadzi minister właściwy do spraw gospodarki.
Wniosek składa się na specjalnym formularzu, który jest dostępny na stronie internetowej CEIDG.
Wniosek ten musi być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
Wniosek można złożyć także w dowolnie wybranym urzędzie gminy osobiście lub listem poleconym (musi być wówczas opatrzony podpisem wnioskodawcy poświadczonym notarialnie). Wpis do CEIDG jest dokonywany najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu złożenia wniosku.
Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o braku orzeczonych wobec wnioskodawcy zakazów prowadzenia działalności gospodarczej, zakazu wykonywania określonego zawodu i zakazu prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi. Należy również dołączyć oświadczenie o posiadaniu tytułu prawnego do każdej nieruchomości, której adres jest wpisywany w CEIDG (przedsiębiorca wpisany do CEIDG jest obowiązany posiadać tytuł prawny do nieruchomości, których adresy podlegają wpisowi) Ww. oświadczenia składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
Wniosek o wpis do CEIDG jest jednocześnie wnioskiem o nadanie numeru REGON (rejestr podmiotów gospodarki narodowej), wnioskiem o nadanie NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej) a także złożeniem oświadczenia o wyborze formy opodatkowania.
Jeżeli przedsiębiorca jest płatnikiem składek, do wniosku o wpis do CEIDG może dołączyć zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych i/albo do ubezpieczenia zdrowotnego, zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego członków rodziny, a także zmianę danych wskazanych w ww. zgłoszeniach lub zgłoszenie wyrejestrowania z ww. ubezpieczeń.
CEIDG przesyła dane do wskazanego przez przedsiębiorcę urzędu skarbowego, właściwego urzędu statystycznego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych albo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Wniosek o wpis do CEIDG nie podlega żadnym opłatom.
Zaświadczeniem o wpisie do CEIDG jest wydruk ze strony internetowej CEIDG.
Organy administracji publicznej nie mogą domagać się od przedsiębiorców okazywania, przekazywania lub załączania do wniosków zaświadczeń o wpisie w CEIDG. Numerem identyfikacyjnym przedsiębiorcy w obrocie gospodarczym jest numer NIP.
Nie wymaga rejestracji drobna działalność zarobkowa osób fizycznych, których przychód nie przekroczy w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia. Informacje na temat takiej działalności można znaleźć w serwisie informacyjno-usługowym dla przedsiębiorcy.
Owoce kupowane na jarmarkach albo w takich małych lokalnych warzywniakach mają naprawdę świetny smak, nie to co te wysuszone podróbki z marketów
Owoce kupowane na jarmarkach albo w takich małych lokalnych warzywniakach mają naprawdę świetny smak, nie to co te wysuszone podróbki z marketów