Praktyczne wykorzystanie pasji do pieczenia
Bardzo wiele osób – nie tylko kobiet – wykazuje upodobanie do gotowania i pieczenia. Dzięki umiejętności eksperymentowania czy też po prostu przyrządzania pysznych potraw według przepisu można odczuwać przyjemność z robienia czegoś pożytecznego, jak również zarabiać. Szczególnie lubianą usługą jest wykonywanie na zamówienie ciast i tortów. Okazji nie brakuje, bo są to na przykład I Komunia Święta, śluby, wesela, urodziny i imieniny, inne imprezy okolicznościowe. Możliwość wykorzystania różnych spożywczych dodatków do zdobienia gotowych ciast gwarantuje świetne – a przy tym jadalne i smaczne – efekty. Niekiedy ozdoby te są tak piękne, że aż szkoda je zjadać, innym razem cały tort na zamówienie klienta formuje się w określony kształt. Można więc powiedzieć, że w tym biznesie warto mieć trochę zdolności artystycznych oraz własną wizję estetyczną.
Jak zacząć?
Początki mogą być trudne z uwagi na konieczność zdobycia klientów. Często wystarczy jednak w formie promocji wykonać dla znajomego posiadającego wielką ilość własnych znajomych tort za darmo lub za niewielką opłatą, bądź też dogadać się z niedaleko położoną cukiernią i zanieść tam kilka ciast swojej roboty. Koniecznie trzeba fotografować każde „dzieło”, bo dzięki zdjęciom można będzie zbudować portfolio na stronie i zacząć promować ją w internecie, na przykład dzięki tzw. fanpage’om na Facebooku. Uczestnictwo w dyskusjach na forach internetowych bądź publikacja swoich przepisów na służących do tego witrynach również mogą stworzyć dobry marketing dla powstającej działalności.
Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którzy chcą wykonywać w Polsce działalność gospodarczą, mogą:
- założyć w Polsce własną firmę jednoosobową lub dowolną spółkę handlową
- świadczyć transgranicznie usługi – bez rejestrowania działalności w Polsce
- założyć w Polsce oddział lub przedstawicielstwo.
Państwami członkowskimi UE są: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Szwecja, Węgry, Włochy.
Państwami członkowskimi Europejskiego Obszaru Gospodarczego, poza państwami członkowskimi UE, są Norwegia, Islandia, Liechtenstein.
Własną firmę, dowolną spółkę handlową, oddział lub przedstawicielstwo mogą założyć w Polsce, także obywatele USA oraz Konfederacji Szwajcarskiej.
Umowy międzynarodowe Traktat o stosunkach handlowych i gospodarczych między Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki, sporządzony w Waszyngtonie dnia 21 marca 1990 r. oraz Umowa między Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, z jednej strony, a Konfederacją Szwajcarską, z drugiej strony, w sprawie swobodnego przepływu osób umożliwiają zakładanie działalności gospodarczej przez obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki i Konfederacji Szwajcarskiej na takich samych zasadach, jak obywatele polscy.
Obywatele państw, które nie należą do Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą:
- założyć w Polsce własną firmę jednoosobową lub dowolną spółkę handlową, jeżeli mają tytuł pobytowy, który do tego uprawnia
- założyć w Polsce spółkę komandytową, komandytowo-akcyjną, z ograniczoną odpowiedzialnością, prostą spółkę akcyjną i spółkę akcyjną
- przystępować do spółki komandytowej, komandytowo-akcyjnej, z ograniczoną odpowiedzialnością, prostej spółki akcyjnej i spółki akcyjną oraz nabywać i obejmować udziały lub akcje w tych spółkach
- założyć w Polsce oddział przedsiębiorcy zagranicznego, jeżeli ratyfikowane umowy międzynarodowe podpisane z Polską nie wykluczają takiej możliwości.
Wykaz ratyfikowanych umów międzynarodowych można znaleźć na stronie Internetowej Bazy Traktatów, prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Ataki DDoS (Distributed Denial of Service) zmieniają się. Dzisiaj cyberprzestępcy coraz częściej odchodzą od typowych ataków wolumetrycznych na rzecz tych wymierzonych w komunikację, infrastrukturę lub tzw. „low and slow”. W najnowszym odcinku o ewolucji ataków DDoS, zauważanych trendach, a także metodach skutecznej ochrony zasobów Michał Porada rozmawia z przedstawicielami firmy Radware, Mariuszem Baczyńskim, Dyrektorem Cloud Security Services i Łukaszem Kajdanem, Regional Sales Managerem. Zachęcamy do słuchania!
https://im24podcast.pl/2022/10/06/ddos-w-natarciu/
IM24 Podcast to miejsce, w którym zdobędziesz wiedzę na temat cyberbezpieczeństwa. Posłuchasz o tym jak bezpiecznie poruszać się w świecie internetu i jak uniknąć nieprzyjemnych konsekwencji oraz przykrych niespodzianek.
https://im24podcast.pl/
Jest mnóstwo kursów gwarantujących nabycie umiejętności dekorowania ciast i tortów. Widać więc, że jest w tej chwili popyt na takie usługi.
To dość dobry biznes dla mam, które nie mogą podjąć pracy na etacie. Są w domu, a jednocześnie zarabiają i rozwijają swoje umiejętności.