Gastronomia

Ciasta i torty na każdą okazję

Praktyczne wykorzystanie pasji do pieczenia

Bardzo wiele osób – nie tylko kobiet – wykazuje upodobanie do gotowania i pieczenia. Dzięki umiejętności eksperymentowania czy też po prostu przyrządzania pysznych potraw według przepisu można odczuwać przyjemność z robienia czegoś pożytecznego, jak również zarabiać. Szczególnie lubianą usługą jest wykonywanie na zamówienie ciast i tortów. Okazji nie brakuje, bo są to na przykład I Komunia Święta, śluby, wesela, urodziny i imieniny, inne imprezy okolicznościowe. Możliwość wykorzystania różnych spożywczych dodatków do zdobienia gotowych ciast gwarantuje świetne – a przy tym jadalne i smaczne – efekty. Niekiedy ozdoby te są tak piękne, że aż szkoda je zjadać, innym razem cały tort na zamówienie klienta formuje się w określony kształt. Można więc powiedzieć, że w tym biznesie warto mieć trochę zdolności artystycznych oraz własną wizję estetyczną.

Jak zacząć?

Początki mogą być trudne z uwagi na konieczność zdobycia klientów. Często wystarczy jednak w formie promocji wykonać dla znajomego posiadającego wielką ilość własnych znajomych tort za darmo lub za niewielką opłatą, bądź też dogadać się z niedaleko położoną cukiernią i zanieść tam kilka ciast swojej roboty. Koniecznie trzeba fotografować każde „dzieło”, bo dzięki zdjęciom można będzie zbudować portfolio na stronie i zacząć promować ją w internecie, na przykład dzięki tzw. fanpage’om na Facebooku. Uczestnictwo w dyskusjach na forach internetowych bądź publikacja swoich przepisów na służących do tego witrynach również mogą stworzyć dobry marketing dla powstającej działalności.

2 Komentarze do “Ciasta i torty na każdą okazję

  1. Jest mnóstwo kursów gwarantujących nabycie umiejętności dekorowania ciast i tortów. Widać więc, że jest w tej chwili popyt na takie usługi.

  2. To dość dobry biznes dla mam, które nie mogą podjąć pracy na etacie. Są w domu, a jednocześnie zarabiają i rozwijają swoje umiejętności.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.