Prowadzenie własnej kwiaciarni
Dysponując nawet niewielkim lokalem (może być własnościowy lub wynajęty) można zaoferować klientom usługi florystyczne. Stworzenie przyjemnie prezentującej się kwiaciarni będzie opłacalne w każdej porze roku, na przykład wiosną czy latem można oferować bukiety na prezenty oraz kwitnące rośliny do ogrodów, sezonowe wiązanki, natomiast jesienią jest czas produkowania dekoracji na groby. Oprócz wiązanek tworzonych na zamówienie, kwiaciarnia może też współpracować ze szkółką roślin albo sklepem ogrodniczym. Jest to sposób na rozwijanie własnej pasji i pomoc klientom, którzy lubią zieleń w swoim otoczeniu. Oprócz lokalu można wykorzystać również teren wokół niego, żeby tam umieścić sadzonki drzew i krzewów, ewentualnie reklamę zachęcającą do wizyty w kwiaciarni (zależnie od położenia).
Umiejętności florystyczne
Żeby prowadzić kwiaciarnię, nie trzeba mieć żadnych specjalnych umiejętności, jednak są one potrzebne do komponowania bukietów, wiązanek i dekoracji. Można uczyć się samodzielnie i praktykować czynnie we własnym punkcie, a można też wybrać się na specjalny kurs florystyczny. Uczestnictwo w kursie przeważnie kończy się wydaniem certyfikatu, który może posłużyć jako próba zademonstrowania klientom posiadanych umiejętności. Jeśli jest taka możliwość, warto podjąć naukę w zaproponowanej formie. Może to okazać się dobrym sposobem na poznanie nowoczesnych metod komponowania kwiatów, żeby powstałe bukiety prezentowały się elegancko i bardzo estetycznie.
Obywatele państw członkowskich Unii Europejskiej oraz Europejskiego Obszaru Gospodarczego, którzy chcą wykonywać w Polsce działalność gospodarczą, mogą:
- założyć w Polsce własną firmę jednoosobową lub dowolną spółkę handlową
- świadczyć transgranicznie usługi – bez rejestrowania działalności w Polsce
- założyć w Polsce oddział lub przedstawicielstwo.
Państwami członkowskimi UE są: Austria, Belgia, Bułgaria, Chorwacja, Cypr, Czechy, Dania, Estonia, Finlandia, Francja, Grecja, Hiszpania, Holandia, Irlandia, Litwa, Luksemburg, Łotwa, Malta, Niemcy, Polska, Portugalia, Rumunia, Słowenia, Słowacja, Szwecja, Węgry, Włochy.
Państwami członkowskimi Europejskiego Obszaru Gospodarczego, poza państwami członkowskimi UE, są Norwegia, Islandia, Liechtenstein.
Własną firmę, dowolną spółkę handlową, oddział lub przedstawicielstwo mogą założyć w Polsce, także obywatele USA oraz Konfederacji Szwajcarskiej.
Umowy międzynarodowe Traktat o stosunkach handlowych i gospodarczych między Rzecząpospolitą Polską a Stanami Zjednoczonymi Ameryki, sporządzony w Waszyngtonie dnia 21 marca 1990 r. oraz Umowa między Wspólnotą Europejską i jej państwami członkowskimi, z jednej strony, a Konfederacją Szwajcarską, z drugiej strony, w sprawie swobodnego przepływu osób umożliwiają zakładanie działalności gospodarczej przez obywateli Stanów Zjednoczonych Ameryki i Konfederacji Szwajcarskiej na takich samych zasadach, jak obywatele polscy.
Obywatele państw, które nie należą do Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego mogą:
- założyć w Polsce własną firmę jednoosobową lub dowolną spółkę handlową, jeżeli mają tytuł pobytowy, który do tego uprawnia
- założyć w Polsce spółkę komandytową, komandytowo-akcyjną, z ograniczoną odpowiedzialnością, prostą spółkę akcyjną i spółkę akcyjną
- przystępować do spółki komandytowej, komandytowo-akcyjnej, z ograniczoną odpowiedzialnością, prostej spółki akcyjnej i spółki akcyjną oraz nabywać i obejmować udziały lub akcje w tych spółkach
- założyć w Polsce oddział przedsiębiorcy zagranicznego, jeżeli ratyfikowane umowy międzynarodowe podpisane z Polską nie wykluczają takiej możliwości.
Wykaz ratyfikowanych umów międzynarodowych można znaleźć na stronie Internetowej Bazy Traktatów, prowadzonej przez Ministerstwo Spraw Zagranicznych.
Mamy to!
Oferta wynajmowanych przez nas agregatów prądotwórczych obejmuje: agregaty samojezdne, agregaty przewoźne, agregaty stacjonarne, agregaty przenośne. Zapewniamy transport i obsługę agregatów 24h/dobę. https://fabryka-pradu.pl/
Modne obecnie franczyzy to też dobry pomysł, zwłaszcza dla osób, które nie chcą dużo wydawać na rozpoczęcie biznesu.
Można też zacząć od stażu w kwiaciarni. Wtedy praktyka nie jest za darmo, a obserwowanie pracowników gwarantuje nabycie umiejętności.