Zarabiaj na tym, co lubisz robić
Moda na zdrowy styl życia to również większa promocja różnego rodzaju aktywności fizycznych. Można wykorzystać swoją dobrą kondycję i wiedzę na temat układu ruchu, żeby zostać instruktorem fitness. Osoby zajmujące się koordynowaniem zajęć dla innych ludzi muszą mieć także pewne doświadczenie, nie jest to więc coś, co zaczyna się nagle i od razu odnosi sukces. Odpowiednie przygotowanie natomiast gwarantuje nie tylko lepsze rezultaty, ale także stale zwiększające się grono klientów. Praca instruktora przeważnie wiąże się z prowadzeniem zajęć w wybranym punkcie w okolicy – często są to jakieś centra czy siłownie, dysponujące odpowiednim wyposażeniem i oczywiście powierzchnią dla ćwiczących. Można jednak pójść o krok dalej i podejmować się indywidualnych zleceń, na przykład zostać osobistym trenerem osoby, która chce zgubić zbędne kilogramy.
Pomocny internet
Istnieje jeszcze kilka metod wykorzystania swojej wiedzy na temat fitness przy pomocy internetu. Wystarczy na przykład wyposażyć się w odpowiedni lokal (wystarczy fragment lokalu z mniej więcej uporządkowanym otoczeniem) i zacząć nagrywać filmy instruktarzowe z ćwiczeniami dla różnych grup odbiorców. Jest to obecnie bardzo modne i chętnie oglądane, najlepsze osoby mogą liczyć na duże zainteresowanie widzów. Oczywiście warto się postarać i nagrywać rzetelny, wartościowy materiał. Inna możliwość to układanie planów ćwiczeń dla osób chcących schudnąć, wypracować mięśnie itd. z wykorzystaniem internetu – pozwala to na pominięcie odległości i pozyskanie klientów naprawdę zainteresowanych usługą.
Działalność gospodarczą rozpoczynamy od bezpłatnej rejestracji w Centralnej Ewidencji i Informacji o Działalności Gospodarczej, którą prowadzi minister właściwy do spraw gospodarki.
Wniosek składa się na specjalnym formularzu, który jest dostępny na stronie internetowej CEIDG.
Wniosek ten musi być opatrzony kwalifikowanym podpisem elektronicznym, podpisem zaufanym albo podpisem osobistym.
Wniosek można złożyć także w dowolnie wybranym urzędzie gminy osobiście lub listem poleconym (musi być wówczas opatrzony podpisem wnioskodawcy poświadczonym notarialnie). Wpis do CEIDG jest dokonywany najpóźniej następnego dnia roboczego po dniu złożenia wniosku.
Do wniosku należy dołączyć oświadczenie o braku orzeczonych wobec wnioskodawcy zakazów prowadzenia działalności gospodarczej, zakazu wykonywania określonego zawodu i zakazu prowadzenia działalności związanej z wychowaniem, leczeniem, edukacją małoletnich lub opieką nad nimi. Należy również dołączyć oświadczenie o posiadaniu tytułu prawnego do każdej nieruchomości, której adres jest wpisywany w CEIDG (przedsiębiorca wpisany do CEIDG jest obowiązany posiadać tytuł prawny do nieruchomości, których adresy podlegają wpisowi) Ww. oświadczenia składane są pod rygorem odpowiedzialności karnej za złożenie fałszywego oświadczenia.
Wniosek o wpis do CEIDG jest jednocześnie wnioskiem o nadanie numeru REGON (rejestr podmiotów gospodarki narodowej), wnioskiem o nadanie NIP (Numer Identyfikacji Podatkowej) a także złożeniem oświadczenia o wyborze formy opodatkowania.
Jeżeli przedsiębiorca jest płatnikiem składek, do wniosku o wpis do CEIDG może dołączyć zgłoszenie do ubezpieczeń społecznych i/albo do ubezpieczenia zdrowotnego, zgłoszenie do ubezpieczenia zdrowotnego członków rodziny, a także zmianę danych wskazanych w ww. zgłoszeniach lub zgłoszenie wyrejestrowania z ww. ubezpieczeń.
CEIDG przesyła dane do wskazanego przez przedsiębiorcę urzędu skarbowego, właściwego urzędu statystycznego oraz Zakładu Ubezpieczeń Społecznych albo Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego.
Wniosek o wpis do CEIDG nie podlega żadnym opłatom.
Zaświadczeniem o wpisie do CEIDG jest wydruk ze strony internetowej CEIDG.
Organy administracji publicznej nie mogą domagać się od przedsiębiorców okazywania, przekazywania lub załączania do wniosków zaświadczeń o wpisie w CEIDG. Numerem identyfikacyjnym przedsiębiorcy w obrocie gospodarczym jest numer NIP.
Nie wymaga rejestracji drobna działalność zarobkowa osób fizycznych, których przychód nie przekroczy w żadnym miesiącu 50 proc. kwoty minimalnego wynagrodzenia. Informacje na temat takiej działalności można znaleźć w serwisie informacyjno-usługowym dla przedsiębiorcy.
W mojej miejscowości brakuje zwykłej siłowni, a młodzi nie mają co robić. Bardzo ucieszyłbym się choćby z jakiegoś klubu, niekoniecznie fitness, ale na pewno kobiety korzystałyby z niego.
Dobrze wcześniej skończyć jakieś studia albo chociaż kurs, bo obecnie wszyscy są ekspertami od wszystkiego, a później okazuje się, że gość nawet szkoły nie skończył…